5 põhjust, miks osaleda Gravel Grinder 2020 kruusarallil

15. augustil Pärnumaal Jõulumäel toimuv Gravel Grinder Estonia on profirattur Tanel Kangerti eestvedamisel möödunud aastal esmakordselt toimunud rattavõistlus, mille põhilisteks märksõnadeks on gravel ehk kruusateed ning kiiruskatsed. Sel aastal on oodata veelgi põnevamat sõitu ja ratturite melu. Kangert tõi välja peamised põhjused, miks sel aastal Gravel Grinderil osaleda.

Ainus kiiruskatsetega rattavõistlus Eestis

Gravel Grinderi põhiline idee on inspireeritud autorallist, kuid seda võib võrrelda ka intervalltreeninguga. Kokku sõidetakse üks suur ligi 100 kilomeetrine ring Pärnumaa teedel, rabades ja metsades. Rajale on aga maha märgitud 5 ajavõtuga kiiruskatset, mille kogudistants on umbes 25 kilomeetrit. Seega võib ülejäänud 75 kilomeetrit ülesõitu ühest kiiruskatsest teiseni rahulikult sõpradega sõitu nautida ning täiskiirusega kihutada vaid kiiruskatsete ajal.

Võimalus valida stardiaega ja vältida grupisõitu

Iga võistleja aega arvestatakse tema personaalse kiibiga. Isegi esimese katse ühisstardi saab teha 10 minuti jooksul ning ei pea kohe suure grupiga alustama. See võimaldab hoida teistest sõitjatest ohutut distantsi ning ennetada grupis toimuda võivaid kukkumisi. Põhimõtteliselt ainus kohustus on vaid kogu rada kontrollaja jooksul läbida. Stardiaega, sõiduseltskonda ja -strateegiat saab iga osaleja ise valida.

Rattaklass on vaba ning proovida saab 5-6 erinevat teekatet

Kuigi Gravel Grinderi üheks põhiliseks märksõnaks on kruusateed, kulgeb rada näiteks ka metsas, asfaldil, turba- ja liivapinnasel. Seega saab oma ratta proovile panna erinevatel teekatetel. Selleks sobivad nii maastikurattad kui ka cyclo- ja gravel-tüüpi rattad. Ainus tingimus on, et ratast sõidu ajal vahetada ei tohi.

Avasta Eestis uusi paiku ja tutvu külaeluga

Gravel Grinderi rada koostades pidasime silmas ka seda, et raja ääres oleks võimalikult palju mitmekülgset loodust ja maastikku. Kuna kolmveerand distantsist saab läbida ilma võistluspingeta, on osalejatel ka rohkem võimalust ringi vaadata ja Pärnumaaga tutvuda. Kaks toidupunkti, mis võistlejaid rajal ootavad, on ette valmistatud Tali ja Lähkma küla vabatahtlike poolt, kes pakuvad sõitjatele kosutavat kohalikku ja kodust toitu ja jooke.

Võistluspäev lõppeb ühise afterparty’ga ratturitele ja nende kaaslastele

Jõulumäel võistluskeskuses on ratturite kaaslastel kogu päeva jooksul võimalus kasutada tervisespordikeskuse võimalusi. Finišis ootab osalejaid karastusjook Purtse pruulikojalt ja võistluskeskuses on võimalik osta soodsa hinnaga Food Studio maitsvat pastat. Pärast autasustamist aga algab tõeline afterparty, kuhu on esinema kutsutud koomikud Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik ning õhtu naelaks on tuntud Pärnu bänd Sibyl Vane. Kõikidel osalejatel on telkimiskoht hinna sees, seega võib jääda ka ööbima, kui pidu pikale venib.

PS! Gravel Grinderi osalejate arv on piiratud ja starti lastakse vaid 300 kiiremat registreerunut. Juuli lõpuni kehtib kõigile registreerujatele soodsam hind. Rohkem infot võistluse ja registreerimise kohta leiab veebilehelt www.gravelgrinder.ee või Gravel Grinder Estonia Facebooki lehelt.

REGISTREERIMISE INFO SIIN!

Posted on July 1, 2020 in Uudised

Back to Top