Gravel Grinder Estonia 11.08.2019

Tutvustus

Formaat

Üks ühisstart
Esimene etapp algab mass-stardist Jõulumäe Tervisespordikeskuses.
Neli ajavõtuga kiiruskatset
Katsed on lühikesed, vaheldusrikkad ja intensiivsed. Ükski katse ei tohiks kiireimal sõitjal võtta kauem kui 15 minutit. Nelja katse peale kokku eeldame võitja ajaks kuni 40 minutit. Kõik katsed peale esimese toimuvad võistleja poolt vabalt valitud stardiajaga.
Kolm ajavõtuta ülesõitu
Kiiruskatsete vahelistel ülesõitudel on joogi- ja söögipunktid, saab sõpradega juttu ajada ja vabas tempos järgmise stardi poole asuda.
PS! Kaval sõitja võib ennast sättida tugevama konkurendi tuulde, kellega koos katse kiiremini läbida.

Raja profiil
Rada on põnev ja mitmekülgne. Kiiruskatsed ja ülesõidud toimuvad nii asfaldil, kruusal, metsateedel kui ka mererannas. Täpne rajakaart avalikustatakse 2 nädalat enne võistlust.

Distants kokku 80km 
Kõikide kiiruskatsete ja ülesõitude läbimine on kohustuslik

Rattaklass: vaba

Gravel Grinder ei ole klassikaline „sufferfest“, kus ellu jääb vaid tugevaim ja sõitu ei naudi isegi võitja. Usume, et sõit peab olema lõbus erineva tasemega sõitjale.

Pidu ratta seljas!

Gravel Grinder Estonia 2019 JUHEND

Ajavõtt

Igale osalejale väljastatakse elektrooniline kiip. Kõigi nelja kiiruskatse stardis ja finišis on maas spetsiaalne matt, mis registreerib võistlejate stardi- ja finišiajad.

Ülesõitudel aega ei võeta, nende eesmärk on võistlejad ohutult ja jõudu säästvalt järgmise katse starti juhatada. Arvestada tuleb vaid võistluse kontrollajaga, mille korraldaja peab seadma, et raja ja finišiala mõistlikul ajal sulgeda saaks.

Kiiruskatsete ajad on jälgitavad stardilinnakus ja neid kommenteerib jooksvalt võistluse kommentaator. Kui tehniliselt võimalik, saab tulemusi jooksvalt ka kodulehel jälgida.

Võistluse paremusjärjestus selgub katsete koguaegade liitmisel.

Osavõtutasu

1. VOOR

35€
  • 01.04-31.05.19
  • Soodne eelregisteerimine
  • Hinnas sisaldub telkimiskoht ja hommikusöök

3. VOOR

60€
  • 01.08-11.08.19
  • Registeerimine ka kohapeal
  • Hinnas sisaldub telkimiskoht ja hommikusöök

Lisainfo

Start

Start antakse võrreldes tavapäraste maastikurattamaratonidega vara, juba 10.30 hommikul. See eeldab, et kohale peaks tulema eelmisel päeval või tuleb alustada autosõitu varahommikul. Varane start annab võimaluse finišit kaua lahti hoida ja teeb sõidu veelgi erilisemaks. Samuti võimaldab see nautlejatel toidupunktides rahulikult puhata, muljetada läbitud sõitu, aegu võrrelda ja muidugi toitu-jooke maitsta. Toidupunktis on täiesti OK murule pikali visata ja 10-15 minuti hinge tõmmata, sotsialiseeruda ning sealt kasvõi uute sõpradega teekonda jätkata.

Laagriplats

Võistluspaigas on olemas laagriplats telklinnaku tarbeks, et tulla kohale juba laupäeval, 10. augustil. Telkijatelt sellekohast lisatasu ei küsita. Soovi korral saab ööbida ka Jõulumäe spordikompleksi hotellis. BRONEERI MUGAVUSTEGA MAJUTUS JÕULUMÄEL SIIT! Telkimiskohtadele lisaks on majutuskohti suvel kuni 200-le külalisele. Ööbimise hinnad on soodsad (12-20 eurot inimese kohta). Kõigile osalejatele on hinna sees mitmekülgne hommikusöök Jõulumäe kokkade poolt. Kindlasti on ka hommikusöögi menüü mõnevõrra tavapärasest erinev (lisaks pudrule ka vorstikesed, munapuder, röstsai, soojad oad tomatikastmes).

Lisaprogramm

Laupäeval, 10. augustil kell 16.00 avatakse Gravel Grinderi osalejatele telkla. Seejärel on kõigil osalejatel ja nende kaaslastel võimalik kasutada Jõulumäe Tervisespordikeskuse terviserajatisi ja sportimisvõimalusi. Avatud on grilliplats ning võimalik on ette tellida ka õhtusöök Jõulumäe kokkadelt. Kell 17.30 annab võistluskeskuses rattahoolduse nõu Veloteek rattakaupluse mehaanik ning õhtu lõpetab kell 20 algav rattateemalise dokumentaalfilmi ühisvaatamine. Pühapäevase võistluse ajal on võistlejate pereliikmetel võimalik läbida spetsiaalne orienteerumisrada või kasutada veel Jõulumäe spordirajatisi.

Toitlustus

Korraldaja pöörab erilise tähelepanu toitlustusele nii enne ja peale võistlust kui ka selle ajal toitlustuspunktis. Toit peab olema emotsioone pakkuv ja ka tõsistele sportlastele vastuvõetav. Peale võistlust toimub laagrialal ühine pasta ja grillipidu. Korraldaja kaasab pasta ja grillimise juurde Food Studio spetsialistid. Pasta peab olema ühe tõelise pasta-party vääriline. Hommikukohvi serveerib kohale kutsutud barista. Toidupunktides pakume näiteks soolaküpsiseid, koduseid pannkooke ja isegi marineeritud kurki. Kosutavad joogid on samuti kättesaadavad (vesi, spordijook, (alkovaba) õlu). Vahetult peale finišit ootab osalejat kiire snäkk. Kindlasti ei jagata finišis suurest pajast „sõdurisuppi“ nagu siiani on spordivõistlustel kombeks olnud. Igale osalejale on finišis olemas karastujook või pudel (alkovaba) õlut.

Kommentaator

Kommentaator hoiab laval kogu aeg võistluse käigul silma peal. Võimaluse korral pakume live kaamerapilti kiiruskatsetelt ja kuulame toidupunktides osalejate hetkemuljeid. Viimaseks paariks tunniks enne finiši sulgemist tuleb lavale meeleolu hoidma DJ, kes vaheldumisi kommentaatoriga juba finišeerunute tuju üleval hoiab. 16.15 toimub parimate autasustamine.

Programm

Laupäev, 10. august

16:00 Telkla avatud (telkimiskoht hinna sees)
17:30 Rattamehaaniku töötuba
18:30 Õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisega aadressil: info@joulumae.ee )
20:00 Ühine filmiõhtu

Lisaks:
– Ühisgrillimine – võta oma vorstid-lihad, grillimisvõimalused olemas
– Orienteerumine peredele
– Kasuta kõiki sportimisvõimalusi, mida Jõulumäe pakub!

Pühapäev, 11. august

7:30 Hommikusöök (hinna sees, kuid ettetellimisega aadressil: info@joulumae.ee )
10:30 Gravel Grinder Estonia 2019 START
11:10 I kiiruskatse finiši kontrollaeg
13:00 II kiiruskatse finiši kontrollaeg
14:00 SSS finiši kontrollaeg
15:00 III kiiruskatse finiši kontrollaeg
16:00 IV kiiruskatse finiši kontrollaeg ja kogu võistluse FINIŠ
16:15 AUTASUSTAMINE

Samal ajal võistluskeskuses Jõulumäel:
– Food Studio food truck pakub maitsvat toitu, kohvi ja jooke
– Jõulumäe spordivõimaluste kasutamise võimalus
– kommentaator Margus Aderi ülevaade võistluselt
– muusika ja mõnus olemine
– fotoseina taustal poseerimine 🙂Kontakt

info@gravelgrinder.ee

Aigar Raja +372 51 04 090

Eido Tasalain, SA Jõulumäe Tervisespordikeskus

ENG

Gravel Grinder Estonia

Cycling competition never before seen in Estonia!
August 10-11, 2019, Jõulumäe Tervisespordikeskus

Gravel Grinder Estonia is the first biking race with speed tests in Estonia held in free bike class. In addition to the sweat and tears that go together with the race Gravel Grinder also offers a good time hanging out with fellow biking friends, delicious food and some partying!

TARGET GROUP: You’re welcome if you’re able to ride at least 80km in a day!
TRACK PROFILE: The races take place on roads as well as in the woods, therefore it is suitable for mountain bikes, cyclocross bikes and gravel bikes.
REGISTRATION: https://www.sportos.eu/ee/en/gravel-grinder-estonia/

The race begins with a joint start of the first speed test. Altogether there are 4 speed tests on the track. Between the speed tests are breaks where one can find nutritional food and drink spots. To add excitement there is also one Super Special Stage (SSS) added to the race.

During the breaks on track and also before and after the race all contestants and their companions can have a good time, listen to fine music, enjoy delicious food and nice atmosphere. You can also come a day early and bring your whole family – we have a nice camping area for tents. Also stay longer after the race for more good times! 😉

100% adventure, sport, laughter!

Check out RACE INSTRUCTIONS here!

For more information please contact:
Aigar Raja
info@gravelgrinder.ee
+372 51 04 090

Back to Top