Joel Ostrat: “Kui mõtlen Gravel Grinderile, tuleb ärevus sisse”

14. augustil Jõulumäel toimuvale Gravel Grinder Estonia ratturite kruusarallile on sel aastal ennast kirja pannud ka tuntud tippkokk Joel Ostrat. Uurisime, kuidas ta võistluseks valmistunud on.

Mitme restorani ja toitlustusettevõtte omanikuna tegev Ostrat on oma tiheda graafiku juures püüdnud sellel suvel tõsisemalt ette võtta ka rattasõidu. “Suvi on läinud kibekiirelt, rattakilomeetreid on mul kogunenud 500 ringis. Aga püüan veel 200-300 km enne Graveli starti koguda. Ühe korra tegin ka 102km otsa Tartust oma maakodusse. See oli super kogemus ja plaanin seda kindlasti veel korrata,” rääkis Ostrat.

Varasemast pole Joelil suuremat rattavõistluste kogemust ning Gravel Grinderilt ootab ta eelkõige melu ja sõidukogemust. “Natuke ikka kardan ka, ei tahaks päris viimaseks jääda. Kui leian end Gravel Grinderile mõtlemast, siis tuleb kohe mingi ärevus sisse :),” tõdes tippkokk.

Joel soovitab rattatrenni kõigile: “Rattasõit on lahe ja soovitan seda täiega kõigile. Mina saan alati pea tühjaks sõita ja palju lahedaid ideid tuleb rattaga sõites. Ma julgen väita, et rattasõit on vägagi mediteeriv tegevus, ausõna, lihtsalt super!”

Gravel Grinder Estonia peakorraldaja Aigar Raja soovitab esimest korda Gravel Grinderil osalejatel rahulikult võtta:

“Gravel Grinderi rattavõistluse teeb eriliseks see, et võistluse formaat on inspireeritud autorallist, kuid seda võib võrrelda ka intervalltreeninguga. Kokku sõidetakse üks suur ligi 100 kilomeetrine ring Pärnumaa teedel, rabades ja metsades. Rajale on aga maha märgitud 5 ajavõtuga kiiruskatset, mille kogudistants on umbes 25 kilomeetrit. Seega võib ülejäänud 75 kilomeetrit ülesõitu ühest kiiruskatsest teiseni rahulikult sõpradega sõitu nautida ning täiskiirusega kihutada vaid kiiruskatsete ajal.

Iga võistleja aega arvestatakse tema personaalse kiibiga, seega hakkab võistleja aeg jooksma siis, kui tema stardijoone ületab. Isegi esimese katse ühisstardi saab teha 10 minuti jooksul ning ei pea kohe suure grupiga alustama. See võimaldab hoida teistest sõitjatest ohutut distantsi ning ennetada grupis toimuda võivaid kukkumisi. Põhimõtteliselt ainus kohustus on vaid kogu rada kontrollaja jooksul läbida. Stardiaega, sõiduseltskonda ja -strateegiat saab iga osaleja ise valida.”

Registreeru Gravel Grinderile siin!

Posted on July 30, 2021 in Uudised

Back to Top