Laupäeval toimub Jõulumäel kiiruskatsetega rattavõistlus Gravel Grinder Estonia

15. augustil toimub Jõulumäe Tervisespordikeskuses Eestis ainulaadne kiiruskatsetega rattavõistlus kruusateedel ja ratturite pidu Gravel Grinder Estonia. Möödunud aastal esmakordselt toimunud uudse formaadiga võistluse eestvedaja on profirattur Tanel Kangert. Lisaks võistlusele pööratakse Gravel Grinderil suuremat tähelepanu ka osalejatele hea toidu ja meelelahutuse pakkumisele.

Möödunud aastal ligi 130 osalejaga toimunud võistlus tõestas, et rallispordist tuntud kiiruskatsetega formaat toimib ka rattavõistlustel. „Osalejatelt saime tagasisidet, et uus formaat võimaldas ise kiiruskatsete stardiaega valida, vähendas kukkumisohte, mis grupisõidus tekkida võivad ning ka sõidustrateegia valik on vaba,“ selgitas Kangert, kes sel aastal ise välisvõistluste tõttu Jõulumäel kohapeal viibida ei saa, kuid hoiab distantsilt korraldusel kätt pulsil.

Tema sõnul on sündmuse eesmärgiks lisaks võistluspingele ka pingelangust pakkuda (vaata kogu PROGRAMMI siit). „Gravel Grinderi rada on ligi 100 kilomeetrit pikk, kuid ajavõtuga kiiruskatseid on sellest vaid ligi 25km. Kokku on rajal viis kiiruskatset. Ülejäänud distantsil saab nautida loodust, ajada sõpradega koos kulgedes juttu või võtta toidupunktides üks mõnus eine.“

Toidul on Gravel Grinderil oluline roll. „Rajal olevates toidupunktides teeme koostööd Lähkma ja Taali külade elanikega, kes pakuvad omavalmistatud maitsvaid roogi ja ka meelelahutust. Finišis ootab kõiki osalejaid FSGoods pasta ja Purtse Pruulikoja karastusjook. Meile on oluline, et toit ei oleks ainult kütus vaid pakuks rajal omaette elamust,“ rääkis Kangert.

Pärast autasustamist ootab kõiki osalejaid ja nende kaaslasi järelpidu Jõulumäe lauluväljakul, kus esinevad koomikud Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik ning õhtu lõpetab ansambel Sibyl Vane. „Gravel Grinderile ootame osalejaid koos kaaslaste ja peredega, kes saavad võistluse ajal kõiki Jõulumäe atraktsioone kasutada ning õhtul siis järelpeol juba kõik koos võistluspingeid maandada,“ sõnas Kangert. Gravel Grinder Estonia osalejate arv on piiratud. Starti saab kuni 300 osalejat. Auhinnatakse kolme paremat meeste ja naiste arvestuses ning iga kiiruskatse võitjat. „Möödunud aastal oli stardis nii mitmeid Eesti parimaid harrastussõitjaid kui ka neid, kes varasemalt rattavõistlustel eriti osalenud polnudki. Kuna rattaklass on vaba ning kiiruskatsete stardiaega ja võistlustempot saab ise reguleerida, siis sobib formaat nii proffidele kui ka neile, kes soovivad lihtsalt rada läbida. Vabu kohti veel on, ootame osalema,“ kutsus Kangert.

Posted on August 12, 2020 in Uudised

Back to Top