Eestis toimub esmakordselt kõigile avatud kiiruskatsetega rattaralli Gravel Grinder Estonia

10.-11. augustini toimub Jõulumäe Tervisespordikeskuses Eesti esimene kiiruskatsetega rattavõistlus Gravel Grinder Estonia 2019. Võistlema on oodatud kõik, kes suudavad läbida päeva jooksul vähemalt 80 kilomeetrit ning osaleda võib iga rattaga, mis suudab läbida kruusateid. Lisaks võistlusele pakub Gravel Grinder osalejatele ja nende kaaslastele meelelahutusprogrammi ning maitsvaid toiduelamusi.

Gravel Grinderi rattavõistluse formaat on Eestis eriline – võistlus koosneb neljast kiiruskatsest ning nende vahelistest ülesõitudest. „Võistlus algab esimese kiiruskatse ühisstardiga Jõulumäe Tervisespordikeskuses, mille lõppedes saavad võistlejad ise vabas tempos järgmise kiiruskatseni kulgeda. Järgmise kolme kiiruskatse stardi aja saab võistleja ise valida, lihtsalt tuleb mahtuda kontrollaegade raamidesse. Katsed ise toimuvad erineval maastikul, metsas, teedel ja kruusal, kuid on kindlasti läbitavad erineva taseme ja erineva varustusega ratturitele,“ selgitas võistluse peakorraldaja Aigar Raja.

Gravel Grinder Estonia idee autoriks on EF Education klubis sõitev profirattur Tanel Kangert, kelle sõnul on rattavõistluse eesmärgiks pakkuda lisaks füüsilisele pingutusele kõigile rattasõpradele ka ühist melu ja kvaliteetseid toiduelamusi. „Gravel Grinder on Eesti rattavõistluste maastikul eriline seetõttu, et meie põhifookuseks ei olegi võistlus ise vaid kõik selle ümber toimuv – hea seltskond, melu, maitsev toit, ühised elamused ja selle läbi tekkiv sõpruskond. Üritus algab juba päev varem laupäeval, kui kõik kogunevad, tutvuvad, veedavad meeleoluka ühise õhtu Jõulumäel, et seejärel pühapäeval koos kiiruskatsetel võistelda ja ülesõitudel muljeid vahetada,“ rääkis Kangert.

Gravel Grinder Estonia rattavõistlus toimub pühapäeval, 11. augustil, kuid korraldajad kutsuvad osalejaid kohale juba laupäevaks, 10. augustiks. „Kõik osalejad on oodatud võimalusel kohale tulema juba laupäeval ning võtma kaasa ka oma pere või sõbrad. Jõulumäel palju võimalusi vaba aja veetmiseks – terviserajad, mänguväljak, tenniseväljak, disc golfi rada, palliväljakud, staadion. Peredele pakutakse võimalust tutvuda orienteerumisega ning Veloteek rattapoe mehaanik õpetab rattahoolduse põhitõdesid. Õhtuses programmis on veel ühine grillimine ning rattateemalise dokumentaalfilmi vaatamine. Kõigile osalejatele on osalustasu sees ka telkimiskoht ning pühapäevane hommikusöök,“ kirjeldas Kangert.

Kuna Gravel Grinder soovib pakkuda osalejatele ka toiduelamusi, siis on näiteks võistluse toidupunktis väljas Lähkma külaseltsi esindajad, kes pakuvad võistlejatele värskeid pannkooke ja muid koduseid hõrgutisi. Võistluskeskuses Jõulumäel on aga kohal Food Studio food truck, mis pakub omalt poolt head ja paremat.

Rohkem infot võistluse ja selle ümber toimuva kohta leiab Gravel Grinder Estonia veebilehelt www.gravelgrinder.ee, Facebookist või Instagramist @gravelgrinderestonia.

Posted on July 22, 2019 in Uudised

Back to Top