Ligi 200 osalejaga Gravel Grinder Estonia kiiruskatsetega rattavõistluse võitis Timmo Jeret

15. augustil toimus Jõulumäe Tervisespordikeskuses kiiruskatsetega jalgratta-kruusaralli Gravel Grinder Estonia 2020. Profirattur Tanel Kangerti poolt ellu kutsutud uudse formaadiga võistlusel oli 198 registreerunut. Võistluse üldvõidu viis koju Timmo Jeret.

Meestest sai teise koha Taavi Kannimäe ning kolmanda koha auhinna viis koju Peeter Tarvis. Naistest finišeerus üldarvestuses esimese ajaga Kadri Kangur, teise koha pälvis Liisi Alamaa ja kolmanda kiireima naisena lõpetas Tatjana Dobolina. Lisaks jagati auhindu ka kiireimatele katsevõitjatele. Esimese kiiruskatse Pärnu Hotelli auhinnale võitis Timmo Jeret, kolmanda ja neljanda katse võitjaks tuli Peeter Tarvis, kellele panid auhinnad välja FreeSport ja Veloteek ning viienda katse ning Pärnu Postimehe 6 kuu tellimuse võitis Taavi Kannimäe.

„Teine Gravel Grinder oli nii osalejatele kui ka korraldajatele rohkem väljakutseid pakkuv kui esimene,“ tõdes peakorraldaja Aigar Raja. „Sõitjate jaoks oli distants paarkümmend kilomeetrit pikem ning korraldusliku poole pealt olid mõned probleemid ajavõtuga, mistõttu ei saanud arvestada teise kiirukatse tulemusi,“ selgitas Raja. Osalejate üldmeeleolu hoidis aga üleval hea ilm ning toidupunktide ja võistluskeskuse melu. Päeva lõpetas järelpidu, kus esinesid koomikud Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik ning ansambel Sibyl Vane.

Ürituse peakorraldaja Aigar Raja ja eestvedaja Tanel Kangert tänavad kõiki osalejaid ja võistluse toetajaid – Veloteek rattapood, Purtse Pruulikoda, Freesport, Telliskivi loomelinnak, Pärnu Postimees, Möller Auto, Pärnu Hotell ja teised.

2019. aastal esmakordselt toimunud Gravel Grinder Estonia on Eestis ainulaadne kiiruskatsetega kruusaralli vabas rattaklassis. Sel aastal läbiti ligi 105 kilomeetri pikkune rada, mille jooksul võeti mõõtu viiel kiiruskatsel, kogupikkusega 25 kilomeetrit. Ülejäänud rada kulges ülesõitudel järgmistesse katsetesse, kuhu sisse jäid ka Tali ja Lähkma külaelanike poolt ette valmistatud meeleolukad toidupunktid. Võistluse juurde kuulus taas ka ratturite melu ja järelpidu, millest on saamas Gravel Grinderi firmamärk.

Kõiki tulemusi näeb Gravel Grinder Estonia veebilehelt www.gravelgrinder.ee/tulemused ning ülevaadet võistlusest Gravel Grinder Estonia Instagramist ja Facebookist.

Fotod: Adam Illingworth

Posted on August 15, 2020 in Uudised

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top